Lokalizacja stron internetowych

Strona internetowa to nierzadko pierwsze źródło informacji o Tobie lub Twojej firmie dla potencjalnych klientów czy kontrahentów: jej treść i wygląd wpływają na decyzję klienta, czy zakupi produkt u sprzedającego lub czy podejmie współpracę z usługodawcą.

 

Prezentacja firmy, która dąży do wejścia na zagraniczne rynki, musi zatem być dopasowana pod kątem językowym, kulturowym i technicznym, aby pomyślnie zawrócić uwagę klientów, odzwierciedlać poważne i profesjonalne podejście usługodawcy.

 

Odpowiednie treści na stronie internetowej to warunek wysokiego umiejscowienia w wyszukiwarce internetowej.

 

Proces lokalizacji stron internetowych obejmuje nie tylko tłumaczenie treści strony internetowej na język docelowy, ale również na dostosowanie elementów graficznych, takich jak przyciski, menu, tytuły i opisy obrazów, do języka i kultury docelowej. Ważne jest również, aby upewnić się, że tłumaczony tekst jest zgodny z zasadami SEO (Search Engine Optimization) i że strona internetowa będzie odpowiednio pozycjonowana w wyszukiwarkach internetowych w języku docelowym.

Mając na uwadze powyższe, warto zwrócić się o pomoc w kwestii lokalizacji strony internetowej do kompletnych i doświadczonych wykonawców. Na rynku polskim istnieje wiele biur tłumaczeń, które zajmują się lokalizacją, jednak należy mieć na uwadze ich przedmiotowe podejście do skomplikowanych zleceń, które polega na rozdzielaniu treści na kilku tłumaczy (co przenosi się na jednolitość słownictwa).

 

To, co nas wyróżnia spośród konkurencji to indywidualne podejście do każdego tłumaczenia, zapewnienie rzetelnego odzwierciedlenia kodów (odpowiedni format dat, walut, kombinacji znaków, kolorystyki), znajomość słów kluczowych właściwych dla danego kraju.

Nie wykonujemy tłumaczeń "na wczoraj" ani "na kolanie", praca nad lokalizacją strony wymaga czasu, precyzji i znajomości narzędzi marketingowych. Zadbaliśmy o naszą wiedzę i doświadczenie w tej dziedzinie, co przekłada się także na cenę.

Jeśli chcesz rozszerzyć swoją działalność na sąsiednie rynki, skontaktuj się z nami w celu uzyskania pomocy.